V úterý 24. března se vybraní žáci naší školy zúčastnili místního kola lesnické soutěže YPEF, které proběhlo na střelnici v Prostějově. Tříčlenné týmy ze všech ročníků druhého stupně poměřily své znalosti o lese a lesnictví s družstvy z dalších škol.
Soutěž začala vědomostním testem, po němž následovala praktická část zaměřená na poznávání živočichů, rostlin a lesnických nástrojů. V silné konkurenci dvanácti týmů dosáhlo největšího úspěchu družstvo devátého ročníku ve složení Veronika Sychrová, Marie Zatloukalová a Jan Řezáč, které si skvělým výkonem vybojovalo 1. místo. Tito žáci tak obhájili své prvenství z loňského roku. Letos však svými znalostmi navíc dokázali, že jsou schopni předčit i týmy z gymnázia.
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Žákům z 9.B přejeme hodně štěstí v regionálním kole, které se uskuteční na Střední lesnické škole v Hranicích na Moravě, kam si svým výkonem zaslouženě vybojovali postup.


















