Čtvrťáci se vydali za vodou do lesa

Ve čtvrtek a v pátek se postupně jednotlivé třídy čtvrtého ročníku vydaly na výlet do okolí Běleckého mlýna, kde pro ně mělo ekocentrum Iris nachystaný program na téma voda v lese. Žáci se zopakovali a na vlastní kůži vyzkoušeli koloběh vody v přírodě. Ujasnili a na vlastní oči si prohlédli pojmy jako například tůň, mokřady, meandry, retenční nádrže a povodně. Seznámili se s rostlinami a živočichy rostoucími a žijícími v okolí vod. Zahráli si mnoho her a aktivit a hlavně spolu strávili dlouhý čas na čerstvém vzduchu.