Šesťáci fandili ligovému basketbalu

Ve středu 19. března žáci šestého ročníku v rámci projektu Basketbal do škol navštívili Sportcentrum DDM v Prostějově. Zde před zraky zhruba třinácti stovek žáků středních a základních škol proběhl zápas Maxa NBL BK Olomoucka a Hradce Králové, tedy naší nejvyšší basketbalové soutěže. Žáci v tento den mohli zažít sportovní atmosféru přímo z tribuny nad střídačkou domácího klubu BK Olomoucko. Zápas to byl velmi napínavý, k vidění byl i koš z poloviny hřiště v poslední vteřině druhé čtvrtiny, ale i vyloučení za nesportovní chování před koncem zápasu. Naši žáci samozřejmě fandili domácímu týmu, který si v poslední čtvrtině pohlídal výsledek a zaslouženě vyhrál. BK Olomoucko porazilo Hradec Králové 86:71. Všichni si tento basketbalový svátek užili a z haly odcházeli s nadšením. Po cestě na autobus se už kluci domlouvali, že si basketbal musí v hodině tělesné výchovy zahrát.

Mgr. Vlastimil Volčko