Psaní od srdce pro seniory

Již třetím rokem se naše školní družina zapojila do celorepublikové výzvy „Psaní od srdce“. Tento projekt, který organizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické ve spolupráci s TV Nova, propojuje lidi napříč generacemi a přináší radost seniorům po celé České republice.

Pro některé děti to byla vůbec první zkušenost s psaním dopisu. Nebyly si zpočátku jisté, jak začít ani co do dopisu napsat. S malou pomocí a vlastní fantazií však brzy ostych překonaly a pustily se do tvoření.

Výsledkem byly krásné upřímné dopisy plné milých slov, obrázků i přání. Děti psaly od srdce a velmi se snažily, aby jejich dopisy seniory potěšily a zpříjemnily jim den.

Zapojení do této výzvy bylo pro děti nejen zajímavou zkušeností, ale také příležitostí udělat radost někomu druhému. A právě to je na celé akci to nejcennější.

                                                                                                              Miroslava Buriánková