V pondělí 23. března se žáci 1.B zúčastnili programu v muzeu, který byl zaměřen na tradice a zvyky spojené s Velikonocemi.
Během přibližně hodinového programu se děti seznámily s významem jednotlivých dnů velikonočního týdne. Ve skupinkách pracovaly s kartičkami, skládaly názvy dnů a aktivně se zapojovaly do společné diskuse.
Součástí návštěvy byla také prohlídka výstavy „Křehká krása Velikonoc“, kde si žáci prohlédli různé techniky zdobení kraslic a obdivovali tradiční lidovou tvorbu.
Největším zážitkem byla tvořivá dílna, ve které si děti vyzkoušely tradiční techniku zdobení kraslic voskem. Pomocí voskovek a svíčkových lampiček si každý žák ozdobil vlastní vajíčko, a odnesl si tak domů originální výrobek.
Děkujeme pracovníkům muzea za milé přijetí a inspirativní program.

























