Žáci uctili památku 17. listopadu

V pondělí 17. listopadu se žáci naší školy zúčastnili pietního aktu k připomenutí Dne boje za svobodu a demokracii. Setkání zahájila svým proslovem Gabriela Jančíková, starostka města Plumlov. Poté předala slovo žákům základní školy, kteří nejdříve zazpívali píseň Ach synku, synku. U mikrofonu je vystřídala žákyně deváté třídy Lenka Novotná, která zarecitovala báseň o svobodě. Na ni opět navázali školáci, tentokrát Modlitbou pro Martu. Na samotný závěr zazněla státní hymna. Zástupci města následně k památníku položili květiny a děti zapálily svíčky.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy, ochotu vystoupit i v nepříznivých klimatických podmínkách a paní učitelce Anně Müllerové za nácvik vystoupení.