Návštěva Pevnosti poznání a odpoledne na bowlingu

Žáci osmého ročníku dne 13. listopadu navštívili Pevnost poznání v Olomouci, kde se zúčastnili výukového programu Učíme se s filmem zaměřeného na komunikaci na sociálních sítích a bezpečné chování na internetu. Po zhlédnutí krátkého rakouského filmu Chycena ve 4K debatovali s lektorem o bezpečnosti dětí na internetu, followerech, důvěryhodnosti a komunikaci na sociálních sítích. Na základě získaných informací následně společně zhodnotili film a emoce, které v nich vyvolal.

Škola obdržela pracovní list k příběhu, na který navážeme v hodinách informatiky a společně jej projdeme a vyplníme.

Po skončení programu se žáci přesunuli do nákupního centra Šantovka, kde si protáhli těla u bowlingu. Aktivita je velmi bavila a odnesli si z celého dne mnoho zážitků. Už nyní je jisté, že to nebyla naše poslední bowlingová návštěva.