20. říjen je dnem, kdy slaví svátek STROMY. Naše třída 3.B tento svátek pořádně oslavila. Tématem STROMY jsme se zabývali několik dní v týdnu v rámci projektu „Učíme se venku“. Prošli jsme si „běhací stezku“ a vyřešili tajenku. Cestou lesem jsme si vytvořili leporelo, do kterého jsme lepili nalezené přírodniny. Pomocí speciální lupy jsme pozorovali a zapisovali vlastnosti dalších přírodnin. Na školním pozemku jsme si zopakovali učivo českého jazyka. Moc nás bavilo sbírat listy s měkkým i nebo tvrdým y a doplňovat je do slov na plakátě. Díky správnému počítání příkladů na násobení a bezchybnému přiřazování písmen k daným stromům se nám podařilo vyluštit další tajenku. Nechyběla ani výtvarná výchova. Venku jsme si vyzkoušeli techniku tečkování a místo barev jsme tentokrát použili hlínu. Všichni jsme si projektový týden pěkně užili a těšíme se na další zajímavé aktivity, které nás čekají.








































