V úterý 21. října jsme se s 3.A vydali na dobrodružnou cestu za poznáním sebe i ostatních. Na začátku jsme si společně povídali o dobrých a špatných lidských vlastnostech, o tom, jaké chování nám pomáhá vytvářet příjemné prostředí ve třídě a jaké nám ho naopak může znepříjemnit.
Každý žák dostal obrázek postavičky, do které napsal své vlastnosti, zájmy a to, co má rád. Poté svou postavičku představil a ostatní doplnili, co se jim na daném spolužákovi líbí.
Nakonec si žáci své postavičky nalepili na velký „ostrov třídy“ na místo, které se jim nejvíce líbilo. Ostrov třídy se tak stal nejen výzdobou, ale i symbolem přátelství a soudržnosti ve třídě.
Cílem projektového vyučování bylo přispět k pozitivnímu klimatu ve třídě, posílit kamarádské vazby a naučit se lépe vnímat a oceňovat druhé.























