Ve čtvrtek 28. května jsme s dětmi vyrazili na společný výlet do ZOO Olomouc objednaným autobusem. Jela třída 1.A, 1.B a přidali se žáci z kroužku průzkumník přírody. Prošli jsme téměř celou ZOO, dětem se nejvíce líbily pavilony, kde se mohly dívat na mořské ryby, šelmy, opice, mravenečníky nebo lenochody. Měli jsme štěstí a viděli jsme také nedávno narozená mláďata gepardů, která byla se svou matkou ve venkovním výběhu. Mláďata děti zaujala nejvíce a mohly si je užít i ve výběhu koz, kde s nimi vesele pobíhaly. Přestávku na oběd jsme měli u lanového centra, byl zde i prostor užít si prolézačky nebo si nakoupit něco dobrého na zub. Velkým zážitkem byl také pavilon netopýrů, kde jsme se plížili pomalu potmě kolem pozoruhodných létajících tvorů. Podařilo se nám vidět i skupinu vlků arktických, kteří byli u výběhu opravdu blízko. Zajímavým zážitkem bylo vidět medvěda hnědého jíst mrkev. Na závěr naší výpravy nemohly chybět suvenýry, kde si děti mohly nakoupit památku z výletu. Zoologická zahrada nikdy nezklame a ani nikdy neomrzí, vždy můžeme vidět různé zajímavosti a naskytne se nám pohled na neobyčejné situace.


























