Ve čtvrtek 16. dubna se žáci třídy 8.B zúčastnili preventivního programu „Pít alkohol není hrdinství“, který pro ně připravila Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje v Olomouci.
Během programu byli žáci rozděleni do skupin, ve kterých po celou dobu soutěžili a sbírali body za splněné úkoly. Prezentace byla doplněna o kvízové otázky a interaktivní aktivity, díky nimž si žáci mohli zábavnou formou rozšířit své znalosti o vlivu alkoholu na lidský organismus.
Velký ohlas měly praktické úkoly, při nichž si žáci vyzkoušeli například slalom nebo kreslení obrázků s brýlemi simulujícími stav tří promile alkoholu. Dále hledali v textech písní situace spojené s užíváním alkoholu a v rámci přírodopisné části se věnovali lidskému tělu, jeho orgánům a negativním dopadům alkoholu na zdraví. Na závěr programu se všichni uvolnili při žonglování.
Za účast v programu obdrželi žáci drobné odměny, přičemž vítězná skupina si odnesla žonglovací míčky a triko s názvem programu.
Po návratu do Prostějov čekala na žáky sladká tečka v podobě zmrzliny. Při ní měli prostor zhodnotit absolvovaný program, společně probrat klasifikaci i chování v průběhu třetího čtvrtletí osmého ročníku, zavzpomínat na školní akce a začít plánovat školní výlet.
Potěšilová Lucie



















