Sedmáci se vydali na cestu po Indii – alespoň filmovou

V úterý 23. září se žáci sedmých ročníků vydali na dobrodružnou cestu až do daleké Indie. Nevycestovali ale letadlem – stačilo jim pohodlně usednout v kinosále Metro 70 v Prostějově, kde se promítal poutavý dokument Ganga – jedna řeka, tisíc světů.

Promítání nebylo jen obyčejným filmem. Díky živému komentáři účastníků expedice se žáci mohli přenést přímo k posvátné řece Ganze, poznat indická božstva, nahlédnout do koloběhu vody a objevovat fascinující svět plný tradic, barev a příběhů.

Celý program byl pestrý a plný zajímavostí, které by se do běžné výuky jen tak nevešly. A co je nejlepší? Už teď se všichni těší na příští rok, kdy bude na programu dokument Jižní Afrika – v objetí divočiny.