Deváťáci vyrazili do planetária

Dne 16. dubna se žáci devátého ročníku zúčastnili zajímavé exkurze do Hvězdárny a planetária v Brně. Zhlédli program v digitáriu se speciálními 3D (stereoskopickými) brýlemi. Hlavními tématy byly průzkum vesmíru, Sluneční soustava a orientace na hvězdné obloze. Na závěr se vydali prozkoumat vesmír všemi smysly. Hledali odpovědi na řadu otázek, jaké to je dotýkat se vesmíru, jak voní kometa či kosmický prostor i jakou příchuť má Saturnův měsíc Enceladus nebo planeta Mars.