Preventivní program i sportovní zážitek

Dne 9. dubna vyrazili žáci třídy 8.A na výlet do Olomouce, který spojil vzdělávání se zábavou.

Nejprve navštívili Krajskou hygienickou stanici, kde pro ně byl připraven preventivní program
 s názvem „Pít alkohol není hrdinství“. Během programu se žáci dozvěděli řadu důležitých informací
o škodlivých účincích alkoholu na lidský organismus. Velký ohlas měla také praktická část, kdy si žáci vyzkoušeli tzv. opilecké brýle, díky nimž mohli na vlastní kůži zažít, jak alkohol ovlivňuje vnímání
i koordinaci pohybu. Při chůzi slalomem mezi kužely si uvědomili, jak obtížné je zvládat běžné situace pod vlivem alkoholu a jak nebezpečné to může být. Součástí programu byl také kvíz, ve kterém si žáci ověřili získané znalosti. Nejlepší skupina byla za své výkony odměněna.

Po vzdělávací části následoval přesun na bowling, kde si všichni účastníci výletu užili příjemné sportovní dopoledne plné dobré nálady a týmového ducha.

Celý den se vydařil a žáci si z něj odnesli nejen nové poznatky, ale i společné zážitky.