Ve čtvrtek 29. ledna se žáci 9.A zúčastnili workshopu na prostějovské střední škole Art Econ. Workshop byl zaměřený na základy správného fotografování. V úvodu se žáci seznámili s různými druhy světel, která se při fotografování využívají. Paní učitelka, která je celým workshopem prováděla, jim srozumitelně vysvětlila, na co si musí při focení dávat pozor. Poté žáci dostali k dispozici téměř profesionální fotoaparáty, různé druhy světel a rekvizit a samostatně si mohli zkusit roli jak fotografů, tak i fotografovaných osob. Nejvyužívanější při focení bylo zařízení na výrobu kouře. Během dopoledne vznikly moc pěkné fotky a myslím, že si žáci workshop užili a odnesli si cenné informace, které jistě uplatní i v budoucnu.
A protože 29. ledna byl poslední den prvního pololetí, tak na závěr žáci dostali i zaslouženou odměnu v podobě pololetního vysvědčení. Děkujeme vyučující za trpělivý a vstřícný přístup, díky němuž si žáci focení užili.





























