Ve dnech 9. – 11. ledna jsme se s dětmi z družiny a kroužku Průzkumník přírody zapojili do sčítání ptáků s ornitologickou společností. Šlo o pozorování a zaznamenání ptáků na kmítkách. Cílem bylo vybudovat v dětech zájem a vztah k ptákům a přírodě přes jejich vlastní poznání. Našemu pozorování předcházelo seznámení se s běžnými druhy ptáků, které můžeme na krmítkách spatřit a to formou naučné stezky, kterou jsme dětem vyvěsili v jejich oblíbeném parku u kostela. V kroužku jsme si vyrobili ptačí krmítko a společně s družinou jej v parku vyvěsili. U krmítka jsme následně ptáčky pozorovali dalekohledy a jejich počty zapisovali do připravené tabulky. Některé děti se do sčítání ptáků zapojily i se svými rodiči o víkendu, kdy ptačí hodinka pokračovala. Pozorování ptáků děti bavilo, naučily se poznávat běžné druhy, ale také pracovat s dalekohledy.




















