Jak se nestát obětí sociálních sítí?

Dne 24. listopadu se žáci osmého ročníku zúčastnili v prostějovském kině Metro 70 poutavé a velmi aktuální přednášky Bc. Matěje Krejčího, odborníka na digitální wellbeing a zdravé používání technologií.

Interaktivní program žákům přiblížil, jak sociální sítě ovlivňují jejich život od vnímání reality přes kvalitu vztahů až po sebevědomí a duševní pohodu.

Během přednášky se žáci dozvěděli např. jak poznat, kdy nám sociální sítě zkreslují realitu; proč se chování uživatelů v posledních letech výrazně změnilo; jak nadměrné sdílení ovlivňuje naše sebevědomí; jak nastavit zdravou míru používání chytrých telefonů; jak trénovat paměť a soustředění v době plné rozptýlení a také jak se na sociálních sítích bezpečně pohybovat a vyhodnotit možná rizika.

Přednáška žáky aktivně zapojila a nabídla jim praktické rady, které mohou využít v každodenním životě. Věříme, že získané poznatky jim pomohou lépe se orientovat v online světě a používat technologie tak, aby byly jejich pomocníkem, nikoliv hrozbou.