Ve středu 22. října a ve čtvrtek 23. října žáky šestého a devátého ročníku navštvívila finanční průvodkyně paní Alice Gablerová. Během dvouhodinového programu deváťáci zjistili, jaký je rozdíl mezi spořením a investicí. Dále si vysvětlili, jak se na trhu chová člověk chudý, střední třídy, bohatý a finančně nezávislý. Společně počítali, kolik stojí život v produktivním věku. Dověděli se, jak hospodařit s penězi, kolik procent z příjmu by měly být náklady na bydlení, spotřebu a finanční rezervu.
Šesťáci pracovali ve skupinách, dostali peníze, které si museli spočítat. Vysvětlili si rozdíl mezi hrubou a čistou mzdou. S finančními prostředky pak hospodařili, když mohli při nakupování vybírat z různých možností. Na závěr jednotlivé skupiny zjistily, jak hospodařily, zda jim zbyla nějaká finanční rezerva a jak s ní naložit. Děkujeme paní Gablerové za čas, který věnovala našim žákům při vzdělávání ve finanční oblasti.









