ICT plán

ICT plán školní rok 2016/2017

Učebna Ivt

• Postupná výměna starších počítačů a notebooků – výměna podle výkonnosti procesorů.
    • Plánujeme nákup nového dataprojektoru do učebny Ivt – původní dataprojektor bude dostupný pro školní akce.
    • Postupná aktualizace nástěnných výukových tabulí.
    • Plánujeme nákup nových židliček pro žáky.
    • Instalace nových výukových programů (nejen pro žáky s LMP).
    • Instalace aktualizací výukových programů Terasoft, Didakta, Nová škola.
    • Maximální využívání počítačové učebny i v jiných předmětech, než je informační výchova (svět práce, anglický jazyk, chemie,…).
    • Využití počítačové učebny k testování žáků (Výběrové zjišťování výsledků a úrovně gramotnosti ČŠI).
    • Využití počítačové učebny pro soutěže (např. logická olympiáda, inf. soutěže, čtenářská soutěž, …).
    • Využití počítačové učebny pro absolventské práce 9. ročníku.
    • Předplatné časopisu Computer.

Školní družina

• Zakoupení počítačových sestav pro přípravu dětí na vyučování – využití i pro žáky integrované.
    • Nákup a instalace jak výukových programů, tak i zábavných programů pro děti.
    • Využití počítačové učebny pro žáky ze školní družiny.

Kabinety

• Využívání wi-fi připojení (2 x stará budova, 2 x  nová budova školy).
    • Oprava notebooků a aktualizace softwarů nainstalovaných v noteboocích.
    • Oprava a využití tabletů ve výuce.
    • Aktualizace softwarů nainstalovaných v pevných počítačích.

Třídy a škola obecně

• Zpracování přehledu hardwaru a softwaru na škole.
    • Aktualizace výukových programů.
    • Aktualizace www stránek školy – inovace a doplnění aktuálními informacemi, úprava struktury.
    • Komunikace s rodiči a žáky pomocí www stránek školy (školní email).
    • Založení pracovních emailů pro vyučující (doména zsplumlov).
    • Vybavení dalších odborných učeben projekční technikou (M, Hv).
    • Postupný nákup a následná instalace nových interaktivních učebnic.
    • Nákup aktualizací školního informačního systému Bakaláři, zajištění celého školního informačního systému a správa na webové aplikaci systému.
    • Aktualizace antivirového programu a kontrola bezpečnosti sítě.
    • Nákup notebooků a pevných počítačů do učeben (zápis do třídních knih) + NT Mgr. Tabarková, PC sestava do učebny Mgr. Finsterlové.

DVVP ICT

• Školení pedagogických pracovníků – Bakaláři.
    • Účast pedagogických pracovníků na školeních a seminářích počítačové gramotnosti.
    • Maximální využívání výpočetní techniky pracovníky školy, sebevzdělávání, motivovanost.
    • Spolupráce vyučujících ICT a Inf se správcem sítě, ICT koordinátorem a metodikem ICT (Mgr. Tomáš Polák, Mgr. Jitka Koblihová, Radek Oháňka, Mgr. Lucie Potěšilová).